Multiparametrik MR Nasıl Çekilir

Multiparametrik MR Nasıl Çekilir?

Erkeklerde en sık görülen kanser türlerinden biri prostat kanseridir. Prostat kanseri ne yazık ki erkeklerde kansere bağlı ölümlerde çok büyük bir orana sahiptir. Erken tanı prostat hastalıkları teşhisinde son derece önemlidir. Multiparametrik MR prostat kanserinin saptanmasında kullanılan detaylı bir görüntüleme yöntemidir. Erken tanıda çok büyük önem taşır. Özellikle agresif şekilde seyreden prostatın tespitinde etkili sonuçlar verir. Prostat kanserini saptamada PSA testi ve biyopsi gibi yöntemlerden de yararlanılır. Özellikle biyopsi öncesinde Multiparametrik MR, prostatın detaylı olarak görüntülenmesini sağlayan özel bir MR tekniğidir. Prostatın anatomik anlamda çok yönlü ve net görüntülenmesine zemin hazırlayan Multiparametrik emar, doktorların tedavi programını şekillendirmesine yardımcı olmakla birlikte hastaların tedaviye gecikmesini önlemektedir.

Tıklayıp Bizi Arayarak Randevu Oluşturabilirsiniz

0212 233 11 11

Prostat Kanseri Tanısında Multiparametrik MR

Bu yöntem sayesinde prostatın ne seviyede olduğu ve tümörün nerede olduğu net biçimde görüntülenir. Multiparametrik MR cihazlarının varlığı sayesinde günümüzde prostat kanserini tespit etmek, evresini belirlemek, tedavinin kontrollerini sağlamak ve tedavi sonrası nüksetme riskini takip etmek daha kolaydır. Yenilikçi teknoloji ve gelişmiş MR cihazlarıyla tanı ve tedavide zaman kaybı yaşanmamaktadır. Dokuların yüksek çözünürlükte görüntülenmesi ve doku yapılarının uzman doktor tarafından detaylı analizinin gerçekleştirilmesi için gelişmiş bir teknolojiye ihtiyaç vardır. Prostat kanserinde gelişmiş ve teknolojik sistemlerden yararlanılmaktadır. Multiparametrik emar hakkında bilgi almak için merkezimizi arayarak randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Tıklayıp Bizi Arayarak Randevu Oluşturabilirsiniz

0212 233 11 11

Multiparametrik MR Nasıl Çekilir?

Çekim öncesinde hasta üzerindeki metal, manyetik ve elektronik eşyalardan arındıktan sonra MR cihazındaki sedyeye sırt üstü uzanır. Teknisyen ve doktor hastaya gerekli açıklamaları yapar ve emar cihazı çalışırken hastanın sabit durması gerektiğini hareket etmemesinin çekim açısından önemli olduğunu kendisine iletir. Silindir şeklinde bir tasarıma sahip olan cihaz, sedye üzerinde hareket ederek görüntü almaya başlar. Çekim 30 ila 45 dakika arasında değişken bir sürede gerçekleştirilir. Multiparametrik emar tedavi sürecini önemli ölçüde etkilediğinden sık kullanılan bir yöntemdir. Çekim süresince hastalar ağrı hissetmez. Multiparametrik MR çekimi sonrasında hastalar herhangi bir başka rahatsızlıklarının bulunmaması durumunda rutin yaşamına dönebilir.