Rahim Filmi Neden Çekilir?

Rahim filmi rahmin detaylı olarak incelenmesi için uygulanan bir tıbbi görüntüleme yöntemidir. Bazı kişiler bu uygulama istendiği zaman endişe duyabilirler. Çünkü kulaktan kulağa yayılmış bir şekilde bu tetkikin zor bir şekilde gerçekleştiğine inanılmaktadır. Aslında bu kulaktan dolma bilgiler erken teşhis için çok önemli olan bu incelemeden insanların uzak durmasına neden olmaktadır. Her incelemede olduğu gibi bu incelemede de profesyonel bir bakış açısıyla ele alındığında süreç hasta yararı açısından uygun bir şekilde ilerlemektedir. Echomar 1992 yılından bu yana tecrübeli kadrosu ve teknolojik ekipmanıyla bu tüm görüntüleme tetkiklerinde detaylı hizmetler vermektedir.

Tıklayıp Bizi Arayarak Randevu Oluşturabilirsiniz

0212 233 11 11

Kadınların doğurganlıkla ilgili sorunlarını tespit edilmesinde önemli rol oynayan çekim, genellikle kısa süre içerisinde tamamlanır. Çekim sırasında batma hissi oluşması durumunda ve kişinin ağrı eşiğinin durumuna göre doktor tarafından gerekli önlemler alınmaktadır. Bu konuda Echomar Görüntüleme Merkezi Rahim Filmi ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rahim Filmi Çekilirken Nasıl Bir Yöntem İzlenir?

Sanılanın aksine, rahim filmi çekimi çok karışık bir yöntem değildir. Çekim öncesinde hastanın randevu alması gerekir. Randevu tarihlerinin belirlenmesi aşamasında Echomar Görüntüleme Merkezi tarafından hastanın durumu hakkında gerekli bilgiler öğrenilerek en uygun tarihte randevu verilir.

Doktor aksini belirtmediği sürece çekim öncesinde herhangi bir ek işlem uygulanması gerekmez. Film çekilirken rahim ağzına kontrast madde enjekte edilir. Bu nedenle herhangi bir alerjisi olanların doktoru önceden bilgilendirmesi faydalı olacaktır. Alerji konusunda yapılan bilgilendirme, çekimin en az sorunla tamamlanmasına yardımcı olur.

Rahim Filmi Çekim Süreçleri Nelerden Oluşur?

Rahim filmi çekim süreçleri birkaç adımdan meydan gelir. İlk adım, yukarıda da belirtildiği gibi kontrast madde yani boyar maddenin uygulanmasıdır. Boyar madde, görüntülemenin daha kolay yapılmasını sağlar. Aynı zamanda kadının üreme sistemlerinde herhangi bir tıkanıklık olup olmadığı da gözlenebilir. Bu gözlem, üreme sorunlarının tespit edilmesi için oldukça önemlidir.

Boyar madde enjekte edildikten sonra röntgen çekimi gerçekleştirilir. Röntgen çekimi, üreme sisteminin daha detaylı bir şekilde görüntülenmesine izin verir. Çıkan sonuçlar doktor tarafından yorumlanır. Duruma bağlı olarak doktor ek testler de isteyebilir. Konunun uzman doktoru, sonuçlara göre gerekli tedaviyi düzenler ve hastanın sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.

Tıklayıp Bizi Arayarak Randevu Oluşturabilirsiniz

0212 233 11 11