Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Kadınların en sık sorduğu sorulardan biri rahim filmi nasıl çekilir olmaktadır. Bu sorunun sıklıkla sorulmasının nedeni, sürecin tam olarak açıklanmamasıdır. Bu nedenle kadınlar genellikle çekim öncesinde rahatsızlık hissetmektedir. Fakat çoğu durumda doğru tedavinin belirlenmesi için gereklidir. Bu incelemeden önce merak ettiğiniz tüm sorulara Echomar uzmanları tarafından cevap verilmektedir. Böylece süreç hakkında direkt uzmanından alınmış bilgilerle randevunuza gelebilirsiniz. Echomar 1992 yılından bu yana tıbbi görüntüleme ve sağlık alanında kaliteli ve teknolojik donanıma sahip hizmetler sunmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

Rahim filmi, kadınların üremeyle ilgili sorunlarını tespit etmek için kullanılan tetkiklerden biridir. Bir yıldan uzun süre çocuk sahibi olmayı deneyip olamayan kadınlar, doktora başvurmaktadır. Bu şekilde altta yatan tıbbi bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır. Çoğunlukla rahim filminden önce farklı testler uygulanmaktadır. Bu testlerin sonucuna göre doktor rahim filmi istemektedir.

Tıklayıp Bizi Arayarak Randevu Oluşturabilirsiniz

0212 233 11 11

Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Rahim filmi nasıl çekilir sorusu, doktorlara en fazla yöneltilen sorular arasındadır. Çekim süreci birçok tıbbi görüntüleme yöntemi gibi ilerlemektedir. Çekim öncesinde hastanın randevu alması gerekir. Randevu alan hasta çekimin yapılacağı yere gelir.

Rahim filmi çekilirken ilk olarak rahim boyunca kontrast madde gönderilir. Bu madde, rahimde veya yumurtalıklarda bir sorun olup olmadığını görüntülemeye yardımcı olur. Boyar madde gönderildikten sonra rahmin röntgeni çekilir. Hasta çekim süresince ne kadar az hareket ederse, görüntü o kadar net olacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra sonuçlar doktor tarafından raporlanır.

Merak Edilenler

  • Hamile olanlar veya herhangi bir şekilde hamilelik süphesi bulunanlar kesinlikle rahim filmi çektiremez. Bu inceleme fetüse zarar vereceğinden ancak kesin olarak hamilelik şüphesi bulunmayan durumlarda yapılabilir.
  • Bu tetkikte uzman ve hassas bir ekip ile doktor tecrübesi son derece önemlidir. Bu nedenle Echomar bünyesinde sadece bu tetkik için ayrılmış özel bir alan ve geliştirme bölümü bulunmaktadır.
  • Çekim sırasında kontrast madde kullanılır. Daha önce boyar maddeye alerjisi olanların doktoru bilgilendirmesi gerekir. Böylelikle çekim sırasında herhangi bir olumsuz durumlar karşılaşma olasılığı en aza indirilir. Ayrıca başka herhangi bir alerjisi olan kişilerin, doktora bu konuda da bilgi vermesi gerekir.
  • Çekim öncesinde kullandığınız ilaçlar varsa bu ilaçları da söylemek faydalı olacaktır.
  • Çekim sırasında tüm metal eşyaların dışarıda bırakılması gerekmektedir. Kolye ya da pantolon düğmesi gibi metaller, çekim kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu da çekimin tekrarlanmasına neden olabilir.

Tıklayıp Bizi Arayarak Randevu Oluşturabilirsiniz

0212 233 11 11