Şişli Randevu (0212) 233 11 11 Hemen Arayın       Koşuyolu Randevu (0216) 327 37 37 Hemen Arayın

Koldan Anjiyo Nedir?

Kalp ve damar hastalıkları tüm dünyada insanların yaşamını kaybetmesine yol açan en önemli nedenler arasında gösterilmektedir. Bu nedenle kalp damar hastalıklarındaki tanı yöntemleri tedaviyi çabuklaştırmaları açısından son derece büyük bir önem arz eder. Bilgisayarlı tomografi ile koldan anjiyo kalp damarlarının görüntülenebilmesini sağlamaktadır.

Koldan anjiyo ile damarlardaki olası tıkanmalar ve darlıklar araştırılır. Sadece kalp damarlarında değil, bacaklara, gözlere ve beyne giden damarlarda gerekli incelemeler yapılır. Bütün bu incelemeler var olan hastalıkların teşhisini sağlamada yararlı olmaktadır.

Koldan Anjiyo Nasıl Uygulanır?

Koldan anjiyo bilgisayarlı tomografi eşliğinde yapılabilmektedir. Hastaya kontrast sıvı verilmesiyle damarlar bilgisayarlı tomografi ile görüntülenmektedir. Unutulmamalıdır ki koldan anjiyo adıyla yaygın olarak anılan bu tetkik bir tedavi değil görüntüleme ve analiz yöntemidir.

Bu tetkikten önce hastanın kontrast sıvıya karşı herhangi bir duyarlılığının olup olmadığı değerlendirmelidir. Bu konuda hasta kendisi hakkındaki alerji geçmişini mutlaka radyoloji doktoruna iletmelidir.

Tıklayıp Bizi Arayarak Koldan Anjiyo Randevusu Oluşturabilirsiniz

0212 233 11 11

Genellikle Kimler Tercih Ediyor?

Tüm doktorlar damarların yapısı ve durumu ile ilgili bir şüphe duyduklarında koldan anjiyo yöntemini tercih edebilmektedir. Bu aşamada hastanın durumu değerlendirilip bu tetkike ne kadar uygun olup olmadığı doktor tarafından belirlenmektedir. Ailesinde kalp ve damar hastalıkları geçmişi bulunanlar da bu tetkiki yaptırabilmektedir. Özellikle sigara kullanımnı, stresli yaşantı, kolesterol ve tansiyon gibi durumlar bu tetkiki yaptırmak için geçerli nedenler olarak görülebilmektedir.